جرم ترک محل کار و شکایت کارفرما

در مقاله جرم ترک محل کار به این موارد اشاره خواهد شد:

عواقب ترک محل کار در آپلا

جرم ترک محل کار، قانون جمهوری اسلامی ایران برای این امر سری قانون هایی را تصویب کرده است، کارفرما و کارگر طبق قانون یکسری وظایفی در قبال یکدیگر دارند، در صورتی که نقصی برای این امر بوجود آید، طبق قانون باید طرفات این موضوع، زیان و خسارتی را متحمل شوند.

وظایف کارگر در مقابل کارفرما

کارگر طبق قانون کار، برای دریافت دستمزد، سری وظایفی طبق قانون کار دارد که باید این موارد را برای دریافت دستمزدی که در قرارداد ذکر شده است، انجام دهد، در غیر این صورت کارفرما می تواند طبق قانون کار از روند بد کاری کارگر خود اعتراض کند، و به بندهای قرارداد برای صلب کاری کارگر خود رجوع کند.

مواردی که کارگر باید در محل کار انجام دهد

کارگر درصورت امضا قرارداد، در قبال دریافت دستمز از کارفرمای خود، باید وظایف خود را که در قرارداد ذکر شده است را انجام و پیاده سازی کند، در این صورت کارگر وظایف کاری خود را در محل کار انجام داده است.

وظایف کارگر در محل کار

  • اجرای صحیح کار توسط گارگر

از جمله وظایفی که کارگر در محل کار خود باید انجام دهد، انجام صحیح کار گفته شده است تا خرابی و نقصی در اجرای کار به وجود نیاید و کار به درستی پیش برود، صرف فقط انجام کار توسط کارگر انجام کار محسوب نمی شود و باید این کار با دقت انجام شود، تداخل نداشتن بی نظمی در انجام کار حتی می تواند کارفرما را به پاداش دادن به شما نزدیک تر کند.

  • امانت داری و رعایت مقررات در کارگاه

وظیفه بعدی کارگر در محل کار متعهد بودن است، کارگر باید در محل کار وسایل و آلات و ادوات کارفرما را جزئی از حقوق خود بداند و نسبت به حفظ این وسایل متعهد و امانت دار باشد، و در صورتی که توسط سهل نگاری کارگر اتفاقی برای این وسایل بی افتد کارگر مسئول خواهد بود؛ کارگر باید نسبت به مقررات وضع شده در کارگاه مقید باشد.

تکالیف و وظایف کارفرما در مقابل کارگر

همانطور که کارگر نسبت به کارفرما وظایفی در قبال قرارداد دارد، کارفرما هم طبیعتا نسبت به شرایط قرارداد، وظایفی دارد که باعث میشود کارگر رغبت بیشتری نسبت به کار در کارگاه کاری داشته باشد.

  • پرداخت حقوق و دستمزد توسط کارفرما

همان طور که به مهم ترین وظایف کارگر نسبت به کار در محل کار در مقبال کارفرما اشاره کردیم، اصلی ترین وظیفه کارفرما پرداخت به موقع حقوق پرداختی است، کارفرما طبق ماده 3 قانون کار جمهوری اسلامی ایران کسی است که میتواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد، که کارمند یا کارگری که به خواسته او کاری را انجام میدهد از وی به عنوان مزد، پولی را دریافت میکند.

  • انتخاب کردن نوع قرارداد با توجه به شرایط

انتخاب قراردادی که بین کارفرما و کارگر صورت میگیرد وظیفه کارفرما است، کارفرما باید بداند که بندهای این قرارداد بسیار حساس است، چرا که وجود یک قرارداد حرفه ای و قانونی می تواند یک دلگرمی برای کارگر باشد؛ این دلگرمی میتواند در روند کاری او تاثیر زیادی داشته باشد.

برای دریافت قراردادهای حقوقی آپلا کمک بسیاری به شما کارفرماها خواهد کرد.

  • رعایت کردن بهداشت و ایمنی در کار

بهداشت و ایمنی محل کار کارگران بسیار مهم است، مهمترین نکته در خصوص کار بیمه شدن کارگر است که می تواند به او اطمینان خاطر خوبی را بدهد؛ بیمه کردن کارگر یکی از وظایف مهم کارفرما برای کارگر خود است، بر اساس قانون کار تمام کارفرمایان موظف هستند که کارگران خود را بیمه کنند، در صورتی که کارفرما، کارمندی که برای او کار میکند را بیمه نکند، تمامی حقوقی که متعلق به کارگر می باشد را باید پرداخت کند.

جرم ترک محل کار در قانون

برای کارآموز هم باید حقوق در نظر گرفته شود

کارآموز کسی است که در قبال یادگیری کار برای کارفرما نیز کار میکند، در واقع هم دانش تخصصی آن کار را یاد میگیرد هم آن تخصص را در کار اجرا میکند، برای این دسته از افراد هم باید حقوق در نظر گرفته شود، حقوق کارآموز نباید از حقوق ثابت یا حقوق مبنا کمتر باشد.

مرخصی اجباری توسط کارفرما

زمانی که کارفرما کار را به تعلیق در می آورد یا به کارگر خود پیشنهاد مرخصی اجباری میدهد، باید حق و حقوق او را نیز پرداخت کند، یعنی مرخصی اجباری برای کارگر مساوی است با کار نکردن کارگر یا کارمند در محل کار با دریافت حقوق، چرا که مرخصی باید با توافق دو طرف باشد، به همین دلیل کارفرما نمی تواند این مرخصی را از اصل مرخصی کسر کند، همین طور ساعت کار ماهانه قانون کار روزانه 8 ساعت است و حداکثر در هفته این تایم باید به 44 ساعت برسد.

ترک کار توسط کارمند و کارگر

همان طور که در ابتدای مقاله جرم ترک محل کار صحبت شد، کارگر طبق یک سری اصول حقوقی که در قرارداد ذکر شده است، وظایفی بر گردن اوست که باید آن را انجام بدهد. اگر کارگر یا کارمند پیش از اتمام قرارداد، اقدام به ترک محل کار گیرد، در برابر کارفرمای خود مسئول است و باید خسارات وارد شده را جبران کند.

جرم ترک محل کار بدون قرارداد

موردی که در تیتر قبل در ارتباط با جرم ترک محل کار گفته شد، در خصوص وجود قرارداد است، اگر بین کارفرما و کارگر یا کارمند قراردادی صورت نگرفته باشد اوضاع چگونه است؟

در این باره میتوان گفت که تنها وجود قرارداد کتبی دال بر وجود قرارداد نیست و این توافق بین دو طرف میتواند شفاهی هم باشد، اما بهتر است قراردادهای کاری را مکتوب نوشته و هر دوطرف با کمال رضایت آن را امضاء کنند. در صورت ترک محل کار بدون اطلاع رسانی به کارفرما، کارگر یا کارمند مربوطه در صورت ورود خسارت، مسئول می باشد.

در چه صورتی کارگر بابت ترک محل کار مسئول نمی باشد؟

برای اینکه کارگر یا کارمند مسئولیتی در قبال ترک محل کار نداشته باشد، باید استعفای خود را چه به صورت شفاهی و یا چه به صورت کتبی به کارفرمای خود ابلاغ کند، و درصورت رضایت کارفرما می تواند محل کار را ترک کند.

طریقه شکایت  کارفرما از کارمند و کارگر

درصورتی که کارگر و کارمند به وظایف و تکلیفاتی که در قرارداد ذکر شده است عمل نکند، کارفرما میتواند با در دست داشتن مدارک لازم برای اثبات عدم انطباق وظایف گفته شده در قرارداد با عمل کارمند به اداره کار مراجعه کرده و از وی شکایت کند، درگام اول دعوت به سازش با یکدیگر توسط هیات تشخیص می شوند، و در گام بعد در صورت نبود رضایت، شکایت از سر گرفته می شود، لازم به ذکر است که این رای قابل اعتراض است.

جرم ترک محل کار چیست؟

آیا کارفرما هر زمانی که دلش بخواهد میتواند کارگر را اخراج کند؟

طبق قراراداد حقوقی که بین دو طرف نوشته شده است، باید به این توجه کرد که قرارداد تابع زمان است، و کارفرما نمی تواند پیش از اتمام قرارداد، کارگر یا کارمند خود را اخراج کند، درصورتی می تواند پیش از زمان موعد این کار را بکند که به کارگر خود چند بار به صورت کتبی تذکری را مبنی بر تطابق نداشتن عمل کار نسبت با قرارداد بدهد، و در صورت مثبت بودن نظر شورای اسلامی کار میتواند سنوات و حق و حقوق کارگر را پرداخت کند و سپس قرارداد را فسخ کند.

لب کلام مقاله جرم ترک محل کار

دوست عزیزآپلایی! به قوانین مربوط به کارخیلی باید حواست باشه، یادتون نره که بیشتر از 8 ساعت کار نکنیی، اگه بیشتر از این میزان فعالیت کاری داشتیی، برای شما باید اضافه کار محاسبه بشه؛ کارگرها باید در صورت کار کردن بیمه بشن و این یکی از حقوق اصلی کارگرها و کارمندهاست، کارگر همینطوری نمیتونه کار رو ترک کنه، برای این کار اول باید به کارفرمای خودش اطلاع بده؛ برای اینکه به هیچ مشکلی تو کسب و کارهای استارتاپی یا کسب و کارهای بزرگ خودتون نخورین باید از قرارداد کتبی استفاده کنین، آپلا بهترین قراردادها رو به شما پیشنهاد میده، مفاد این قرارداد کاملا حقوقیه، این قرارداد هم به نفع کارفرماست و هم به نفع کارمند.

 

 

آیا کارفرما هر زمانی که دلش بخواهد میتواند کارگر را اخراج کند؟

طبق قراراداد حقوقی که بین دو طرف نوشته شده است، باید به این توجه کرد که قرارداد تابع زمان است، و کارفرما نمی تواند پیش از اتمام قرارداد، کارگر یا کارمند خود را اخراج کند

در چه صورتی کارگر بابت ترک محل کار مسئول نمی باشد؟

برای اینکه کارگر یا کارمند مسئولیتی در قبال ترک محل کار نداشته باشد، باید استعفای خود را چه به صورت شفاهی و یا چه به صورت کتبی به کارفرمای خود ابلاغ کند، و درصورت رضایت کارفرما می تواند محل کار را ترک کند.