باتوجه به اینکه در مقاله های پیشین در مورد مزایا و تاثیر فضای مجازی در کسب و کارها صحبت کردیم در این مقاله نیز قصد داریم درمورد قرارداد ادمین های فضای مجازی صحبت کنیم .

ازآنجایی که فعالیت در فضای مجازی کاری زمان بر و نیاز به دانستن علم خاص خودش دارد خیلی از کسب و کارها با استخدام ادمین شبکه های اجتماعی خودشان را با بستن یک قرارداد کامل به آن ها میسپارند .

تصویر امضای قرارداد ادمین فضای مجازی است است که در گوشه سمت راست تصویر عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی "نوشته شده است

Cyberspace

 چرا ادمین فضای مجازی استخدام کنیم ؟

بدون شک با توجه به همه گیر شدن این فضاها رقابت هم بین کسب و کارها افزایش یافته و با دانشتن ادمینی ماهر و کاربلد میتوانید در این رقابت پیروزمندانه عمل کنید .

از آنجایی که امروزه وبسایت ها نقش کمتری در گسترش کسب و کارها و افزایش ارتباطات دارند با موفق بودن در فضای مجازی میتوانید به طور مستقیم با شرکت ها وبرندهای مختلف ارتباط برقرار کنید .

در ادمین شبکه های اجتماعی باید چه نکاتی ذکر شود؟

این قرارداد هم مانند سایر قرارداد ها دارای یک سری نکات عمومی و یک سری نکات تخصصی است

  • مشخصات طرفین قرارداد
  • موضوع قرارداد

در این بند از قرارداد باید نام صفحه ی مجازی تان تعداد دنبال کننده ها تعداد پست ها ، لایک ها و اطلاعاتی از این قبیل که شامل جزئیات صفحه ی شما قبل از واگذاری است را درج کنید.

  • مدت قرارداد

در این بند از قرارداد  تاریخ دقیق ، امضا ، زمان  شروع همکاری و زمان پایان قرارداد را ذکر کنید .

  • مبلغ قرارداد

تعیین دستمزد ادمین صفحه و نحوه پرداخت آن نیز در این بند تعیین می‌شود.           

  • تعهدات مالک صفحه مجازی

از مهم ترین تعهدات مالک پرداخت به موقع مبلغ قرارداد و در اختیار قراردادن اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز عبور صفحه ی مجازی و…

  • تعهدات ادمین صفحه مجازی

تعهدات ادمین باید با جزئیات در قرارداد ذکر شود . برای مثال ذکر دقیق خواسته های کارفرما نظیر تولید محتوای روزانه در ساعات مشخص، پاسخگویی به پیام‌های کاربران، حفاظت از رمز عبور صفحه، استفاده از روش های موجود برای افزایش بازدید صفحه  و…. می‌تواند از وظایف یک ادمین باشد.

  • محرمانگی اطلاعات

باتوجه به اینکه اطلاعات زیادی در اختیار ادمین فضای مجازی یک کسب و کار قرارداده میشود این بند از قرارداد از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل باید موضوع محرمانگی اطلاعات و تعهد ادمین به عدم افشای اسرار را جدی بگیریم

  • فورس ماژور

موضوع فورس ماژور در قرارداد استخدام ادمین صفحات مجازی از  اهمیت زیادی برخوردار است . مصادیق فورس ماژور در این موضوع می‌تواند قطعی مقطعی و موردی و یا سراسری اینترنت باشد که عملا بروزرسانی محتوای صفحه را غیرممکن می‌کند.

  • حل‌وفصل اختلافات

در این بند می‌توان تایین کرد که در صورت بروز اختلافات احتمالی چه راه حل هایی برای  مالک صفحه و ادمین آن وجود دارد ، روش هایی مانند توسل به مذاکره، داوری و یا شکایت قضایی، روش‌های مرسوم در حل اختلافات قراردادی هستند .

  • نسخه‌های قرارداد

شما باید حداقل دو نسخه از قرارداد را تنظیم کنید و در اختیار هر دو طرف قرارداد دهید تا امکان استناد برای هر دو طرفذ  به بندهای قرارداد فراهم باشد.

در صورت نیاز به تنظیم این قرارداد و یا احتیاج به مشاوره ی حقوقی دارید مشاورین مجرب آپلا در کنار شما خواهند بود

راه های ارتباطی ما :

وبسایت آپلا : uplaw.ir

اینستاگرام آپلا : uplaw_ir