قرارداد عدم تعارض ( NCA )

قرارداد عدم تعارض ( NCA )

خرید و دانلود تومان 75000

به عنوان صاحب یک کسب و کار و یا فردی که در یک کسب و کار مشغول به فعالیت هستید، باید برای تمام همکاری های شغلی خود اقدام به عقد قرارداد کنید. در این قراردادها باید جزئیات همکاری وتمام شرایط توافق شده بین طرفین لحاظ شود تا در صورت لزوم به راحتی بتوان به آن رجوع کرد. عقد قرارداد از بسیاری از مشکلات و اختلافات در آینده جلوگیری می کند. در این مطلب سعی داریم در مورد لزوم انعقاد قرارداد عدم تعارض (NCA) به صورت خلاصه صحبت کنیم.

کادری با عکس پس زمینه گوشه ای از یک کاغذ که امضا شده است و  روی آن جمله "دانلود از بانک قراردادهای آپلا" نوشته شده است.

قرارداد عدم تعارض (NCA) چیست؟

قرارداد عدم تعارض (NCA) بند یا قراردادی الزام آور است که به موجب آن کارمند موافقت می کند که با شرکت رقیب کار نکرده و تجارت یا حرفه ی مشابهی را تا مدت مشخصی پس از ترک کار فعلی آغاز نکند. با وجود چنین توافق نامه ای کارفرما می تواند اطلاعات ارزشمندی مانند مالکیت معنوی را حفظ کرده و از سواستفاده کارمندان سابق از اطلاعات حساسی مانند اسرار تجاری، برنامه های بازاریابی، لیست و اطلاعات مشتریان و غیره جلوگیری کند.

عکس ازیک قرارداد آپلا که یک خودکار روی آن قرار گرفته است. در گوشه بالا سمت چپ عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی" نوشته شده است.

چرا نباید از نمونه قراردادهای رایگان موجود در اینترنت استفاده کنیم؟

با جستجوی ساده ای در صفحات اینترنت با وب سایت های زیادی رو به رو می شوید که فرم های قرارداد و توافق نامه هایی که برای کسب و کار شما نیاز است را به صورت رایگان دراختیار شما قرار می دهند. باید گفت که استفاده از این قراردادها حتی می تواند صدمات بیشتری نسبت به نداشتن قرارداد به شما وارد کند. در ادامه دلایل عدم استفاده از قراردادهای رایگان موجود در اینترنت را برای شما شرح خواهیم داد.

شما نمی دانید چه کسی قرارداد را تهیه کرده است.

هنگامی که قراردادی در گوگل پیدا می کنید به احتمال زیاد اطلاعاتی در مورد کسی که قرارداد را تنظیم کرده است ندارید. اینکه آیا نویسنده قرارداد، وکیل یا شخصی متخصص در حوزه کسب و کار شما است؟ آیا در نوشتن قراردادهای حقوقی مربوط به کسب و کار تجربه ای دارد؟ اگر اطلاعات حقوقی خاصی ندارید چطور می توانید اطمینان حاصل کنید که هر آنچه که نیاز دارید در قرارداد وجود دارد؟ در میان انبوه قراردادهای موجود چطور انتخاب می کنید که قرارداد مناسب شما کدام است؟

ممکن است قراردادی که انتخاب کرده اید برای حوزه ی کسب و کار شما تنظیم نشده باشد.

ممکن است درحوزه های مختلف کسب و کار قراردادهای مشترکی وجود داشته باشد. اما این امکان نیز وجود دارد که در حوزه مورد نظر شما مواردی وجود داشته باشد که از آن بی اطلاع بوده و قراردادی که انتخاب کرده اید در حوزه کاری شما بی استفاده و یا تمام موارد مورد نظرشما را پوشش نداده باشد. برای مثال در قرارداد تولید محتوا ذکر مواردی ضروری است که ممکن است در قراردادهای موجود رعایت نشده باشد.

شما در مورد حوزه قانونی مربوطه اطلاعی ندارید.

اغلب قراردادها شامل قسمت های بیان کننده موارد قانونی لازم هستند. قوانین براساس کشور، شهر و حتی نوع کسب و کار متفاوت است. ممکن است قرارداد که نوشته شده است برای حوزه قانونی شما مناسب نباشد. برای مثال ممکن است اختلافی که برای شما پیش آمده است از طریق داوری قابل حل باشد اما به دلیل ذکر نشدن در قرارداد مجبور به طی کردن فرایند دادگاه شوید.

شما نمی دانید چه زمانی این قرارداد تنظیم شده است.

کسب وکارها و قوانین مربوط به آنها دائما در حال تغییر هستند. برای مثال شخص تولید کننده محتوا امروز با مواردی روبرو است که ممکن است چند سال گذشته وجود نداشتند. شما باید از قراردادهای تولید محتوایی استفاده کنید که به روز باشند و متناسب با زبان و شرایط حال حاضر تنظیم شده باشد.

شما نمی دانید که قرارداد چه می گوید!

شاید تعجب کرده باشید. قطعا هر کسی می تواند قرارداد را بخواند اما مشکل در زبانی است که استفاده شده است. اغلب قراردادها پر از اصطلاحات خاص حقوقی و مربوط به اجرای احکام است. در زبان حقوق حتی کوچکترین تغییر در کلمات می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

تصویر شخصی در حال دسن دادن که در گوشه پایین سمت راست تصویر عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی" نوشته شده است.

چرا از قرارداد عدم تعارض (NCA) آپلا استفاده کنیم؟

  • قرارداد عدم تعارض (NCA) آپلا توسط افراد متخصص حقوقی و باتجربه در زمینه کسب و کارهای نوپا تنظیم شده است.
  • قرارداد عدم تعارض (NCA) آپلا امکان سفارشی شدن به صورت شخصی را دارد.
  • قرارداد عدم تعارض (NCA) آپلا دارای پشتیبانی پس ازفروش رایگان به مدت یک هفته پس از خرید قرارداد است. در این یک هفته امکان هرگونه تغییر در قرارداد وجود دارد.
  • هزینه قراردادهای آپلا مناسب و به صرفه است.
کادری که روی آن جمله "دانلود قرارداد تولید محتوا " نوشته شده است.

شما در هر زمان می توانید قرارداد عدم تعارض (NCA) و سایر قراردادهای مربوط به کسب و کار را که به صورت کاملا تخصصی تدوین شده اند از آپلا دریافت کرده و از پشتیبانی های بعدی نیز استفاده کنید. علاوه بر این شما می توانید پس از دریافت مشاوره ، قرارداد مورنظر خود را به صورت کاملا سفارشی و طبق خواسته های خود از آپلا دریافت کنید.

کادری با پس زمینه آبی که روی آن جمله "برای تنظیم قرارداد اختصاصی خودتون همین الان کلیک کنید" نوشته شده است.