قرارداد تولید محتوا

قرارداد تولید محتوا

خرید و دانلود تومان 80000

به عنوان صاحب یک کسب و کار و یا فردی که در یک کسب و کار مشغول به فعالیت هستید، باید برای تمام همکاری های شغلی خود اقدام به عقد قرارداد کنید. در این قراردادها باید جزئیات همکاری وتمام شرایط توافق شده بین طرفین لحاظ شود تا در صورت لزوم به راحتی بتوان به آن رجوع کرد. عقد قرارداد از بسیاری از مشکلات و اختلافات در آینده جلوگیری می کند. در این مطلب سعی داریم در مورد لزوم انعقاد قرارداد تولید محتوا به صورت خلاصه صحبت کنیم.

کادری با عکس پس زمینه کتابخانه که روی آن جمله 'دانلود از بانک قراردادهای آپلا' نوشته شده است.

قرارداد تولید محتوا

پست های بلاگ، تصاویر، ویدیوها، پادکست و هر آنچه که روزانه در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی میبینید توسط یک فرد تولید کننده محتوا ایجاد شده است. بی شک تولید محتوای خوب می تواند درتعامل با کاربران، رتبه بندی موتورهای جستجو و شناخته شدن شما در حوزه ای که فعالیت می کنید تاثیر به سزایی داشته باشد. کسب و کارهای نوپا به دو شکل استخدام نیروی دائم و یا به صورت فریلنس اقدام به همکاری با تولید کننده های محتوا می کنند. در هردو حالتی که گفته شد انعقاد قرارداد بین کسب و کار و تولید کننده محتوا امری ضروری است. معمولا اشتباه بزرگ نداشتن قرارداد تولید محتوا در بین فریلنسرها رایج تر است.

عکس ازیک قرارداد آپلا که یک خودکار روی آن قرار گرفته است. در گوشه بالا سمت چپ عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی" نوشته شده است.

قرارداد تولید محتوا چیست؟

قرارداد تولید محتوا، قراردادی است که مابین شخص تولید کننده محتوا و یک کسب وکار برای تولید محتوا منعقد می شود. در این قرارداد معمولا مواردی از قبیل مدت قرارداد، شرایط پرداخت، زمان پرداخت ها، هزینه تولید محتوا به ازای هر کلمه، موارد مربوط به کپی رایتینگ، حل و فصل اختلافات و موارد لازم دیگر ذکر می شود.

چرا نباید از نمونه قراردادهای رایگان موجود در اینترنت استفاده کنیم؟

با جستجوی ساده ای در صفحات اینترنت با وب سایت های زیادی رو به رو می شوید که فرم های قرارداد و توافق نامه هایی که برای کسب و کار شما نیاز است را به صورت رایگان دراختیار شما قرار می دهند. باید گفت که استفاده از این قراردادها حتی می تواند صدمات بیشتری نسبت به نداشتن قرارداد به شما وارد کند. در ادامه دلایل عدم استفاده از قراردادهای رایگان موجود در اینترنت را برای شما شرح خواهیم داد.

شما نمی دانید چه کسی قرارداد را تهیه کرده است.

هنگامی که قراردادی در گوگل پیدا می کنید به احتمال زیاد اطلاعاتی در مورد کسی که قرارداد را تنظیم کرده است ندارید. اینکه آیا نویسنده قرارداد، وکیل یا شخصی متخصص در حوزه کسب و کار شما است؟ آیا در نوشتن قراردادهای حقوقی مربوط به کسب و کار تجربه ای دارد؟ اگر اطلاعات حقوقی خاصی ندارید چطور می توانید اطمینان حاصل کنید که هر آنچه که نیاز دارید در قرارداد وجود دارد؟ در میان انبوه قراردادهای موجود چطور انتخاب می کنید که قرارداد مناسب شما کدام است؟

ممکن است قراردادی که انتخاب کرده اید برای حوزه ی کسب و کار شما تنظیم نشده باشد.

ممکن است درحوزه های مختلف کسب و کار قراردادهای مشترکی وجود داشته باشد. اما این امکان نیز وجود دارد که در حوزه مورد نظر شما مواردی وجود داشته باشد که از آن بی اطلاع بوده و قراردادی که انتخاب کرده اید در حوزه کاری شما بی استفاده و یا تمام موارد مورد نظرشما را پوشش نداده باشد. برای مثال در قرارداد تولید محتوا ذکر مواردی ضروری است که ممکن است در قراردادهای موجود رعایت نشده باشد.

شما در مورد حوزه قانونی مربوطه اطلاعی ندارید.

اغلب قراردادها شامل قسمت های بیان کننده موارد قانونی لازم هستند. قوانین براساس کشور، شهر و حتی نوع کسب و کار متفاوت است. ممکن است قرارداد که نوشته شده است برای حوزه قانونی شما مناسب نباشد. برای مثال ممکن است اختلافی که برای شما پیش آمده است از طریق داوری قابل حل باشد اما به دلیل ذکر نشدن در قرارداد مجبور به طی کردن فرایند دادگاه شوید.

شما نمی دانید چه زمانی این قرارداد تنظیم شده است.

کسب وکارها و قوانین مربوط به آنها دائما در حال تغییر هستند. برای مثال شخص تولید کننده محتوا امروز با مواردی روبرو است که ممکن است چند سال گذشته وجود نداشتند. شما باید از قراردادهای تولید محتوایی استفاده کنید که به روز باشند و متناسب با زبان و شرایط حال حاضر تنظیم شده باشد.

شما نمی دانید که قرارداد چه می گوید!

شاید تعجب کرده باشید. قطعا هر کسی می تواند قرارداد را بخواند اما مشکل در زبانی است که استفاده شده است. اغلب قراردادها پر از اصطلاحات خاص حقوقی و مربوط به اجرای احکام است. در زبان حقوق حتی کوچکترین تغییر در کلمات می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

عکس از قسمتی از وردپرس که در گوشه پایین سمت راست آن عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی" نوشته شده است.

چرا از قرارداد تولید محتوای آپلا استفاده کنیم؟

  • قرارداد تولید محتوای آپلا توسط افراد متخصص حقوقی و باتجربه در زمینه کسب و کارهای نوپا تنظیم شده است.
  • قرارداد تولید محتوای آپلا امکان سفارشی شدن به صورت شخصی را دارد.
  • قرارداد تولید محتوای آپلا دارای پشتیبانی پس ازفروش رایگان به مدت یک هفته پس از خرید قرارداد است. در این یک هفته امکان هرگونه تغییر در قرارداد وجود دارد.
  • هزینه قراردادهای آپلا مناسب و به صرفه است.

در این قرارداد پیوستی وجود دارد که در آن ، می بایست نام و مشخصات افرادی که میتوانند بر قرارداد نظارت داشته باشند و عضو کسب و کار ذکر شده در قرارداد هستند ذکر شود. هدف تدوین این پیوست آن است که دیگر افراد شاغل در کسب و کار بتوانند بر محتوای قرارداد نظارت داشته باشند.

کادری با عکس پس زمینه ماشین تایپ که روی آن جمله "دانلود قرارداد تولید محتوا " نوشته شده است.

شما در هر زمان می توانید قرارداد تولید محتوا و سایر قراردادهای مربوط به کسب و کار را که به صورت کاملا تخصصی تدوین شده اند از آپلا دریافت کرده و از پشتیبانی های بعدی نیز استفاده کنید. علاوه بر این شما می توانید پس از دریافت مشاوره ، قرارداد مورنظر خود را به صورت کاملا سفارشی و طبق خواسته های خود از آپلا دریافت کنید.

کادری با پس زمینه آبی که روی آن جمله "برای تنظیم قرارداد اختصاصی خودتون همین الان کلیک کنید" نوشته شده است.