قرارداد همکاری با طراح رابط کاربری(UI)

قرارداد همکاری با طراح رابط کاربری(UI)

خرید و دانلود تومان 125000

اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا قصد همکاری با یک کسب و کار را دارید باید توجه داشته باشید که یکی از مهمترین و حیاتی ترین کارها پیش از شروع همکاری عقد قرارداد است. در این قرارداد باید جزئیات همکاری وتمام شرایط توافق شده بین طرفین لحاظ شود تا در صورت لزوم به راحتی بتوان به آن رجوع کرد. عقد قرارداد از بسیاری از مشکلات و اختلافات در آینده جلوگیری می کند. در این مطلب سعی داریم در مورد لزوم انعقاد قرارداد طراح رابط کاربری (UI) به صورت خلاصه صحبت کنیم.

دانلود از بانک قراردادهای آپلا

قرارداد طراح رابط کاربری (UI)

رابط کاربری در واقع جنبه ظاهری برقرارکننده تعامل کاربر با سایت، بازی یا نرم افزارشما است. در واقع طراح رابط کاربری مشخص میکند که المان های مختلف برنامه چه شکلی باشند . طراح رابط کاربری باید المان های مهم صفحه را در دسترس کاربر قرار دهد و به طور کلی طراحی را به گونه ای انجام دهد که کاربر به راحتی با برنامه ارتباط برقرار کند . استارتاپ ها به دو شکل استخدام نیروی دائم و یا به صورت فریلنس اقدام به همکاری با طراح رابط کاربری می کنند. در هردو حالتی که گفته شد عقد قرارداد بین کسب و کار و طراح رابط کاربری امری ضروری است. معمولا اشتباه بزرگ نداشتن قرارداد طراح رابط کاربر در بین فریلنسرها رایج تر است.

قرارداد طراح رابط کاربری چیست؟

قرارداد طراح رابط کاربری، قراردادی است که مابین شخص طراح رابط کاربری و یک کسب وکار منعقد می شود. این قرارداد شامل بندهایی نظیر شرایط پرداخت، میزان پرداخت، مدت قرارداد، شرایط فسخ قرارداد، حل اختلاف و موارد دیگر است.

عکس از یک میز کار شامل یک مانیتور و یک لپ تاپ و یک گوشی موبایل که شخصی در حال کارکردن با یک برنامه گرافیکی است.

چرا نباید از نمونه قراردادهای رایگان موجود در اینترنت استفاده کنیم؟

با جستجوی ساده ای در صفحات اینترنت با وب سایت های زیادی رو به رو می شوید که فرم های قرارداد و توافق نامه هایی که برای کسب و کار شما نیاز است را به صورت رایگان دراختیار شما قرار می دهند. باید گفت که استفاده از این قراردادها حتی می تواند صدمات بیشتری نسبت به نداشتن قرارداد به شما وارد کند. در ادامه دلایل عدم استفاده از قراردادهای رایگان موجود در اینترنت را برای شما شرح خواهیم داد.

شما نمی دانید چه کسی قرارداد را تهیه کرده است.

هنگامی که قراردادی در گوگل پیدا می کنید به احتمال زیاد اطلاعاتی در مورد کسی که قرارداد را تنظیم کرده است ندارید. اینکه آیا نویسنده قرارداد، وکیل یا شخصی متخصص در حوزه کسب و کار شما است؟ آیا در نوشتن قراردادهای حقوقی مربوط به کسب و کار تجربه ای دارد؟ اگر اطلاعات حقوقی خاصی ندارید چطور می توانید اطمینان حاصل کنید که هر آنچه که نیاز دارید در قرارداد وجود دارد؟ در میان انبوه قراردادهای موجود چطور انتخاب می کنید که قرارداد مناسب شما کدام است؟

ممکن است قراردادی که انتخاب کرده اید برای حوزه ی کسب و کار شما تنظیم نشده باشد.

ممکن است درحوزه های مختلف کسب و کار قراردادهای مشترکی وجود داشته باشد. اما این امکان نیز وجود دارد که در حوزه مورد نظر شما مواردی وجود داشته باشد که از آن بی اطلاع بوده و قراردادی که انتخاب کرده اید در حوزه کاری شما بی استفاده و یا تمام موارد مورد نظرشما را پوشش نداده باشد. برای مثال در قرارداد طراحی رابط کاربری ذکر مواردی ضروری است که ممکن است در قراردادهای موجود رعایت نشده باشد.

شما در مورد حوزه قانونی مربوطه اطلاعی ندارید.

اغلب قراردادها شامل قسمت های بیان کننده موارد قانونی لازم هستند. قوانین براساس کشور، شهر و حتی نوع کسب و کار متفاوت است. ممکن است قرارداد که نوشته شده است، برای حوزه قانونی شما مناسب نباشد. برای مثال ممکن است اختلافی که برای شما پیش آمده است از طریق داوری قابل حل باشد اما به دلیل ذکر نشدن در قرارداد مجبور به طی کردن فرایند دادگاه شوید.

شما نمی دانید چه زمانی این قرارداد تنظیم شده است.

کسب وکارها و قوانین مربوط به آنها دائما در حال تغییر هستند. برای مثال طراح رابط کاربری امروز با مواردی روبرو است که ممکن است چند سال گذشته وجود نداشتند. شما باید از قراردادهای طراح رابط کاربری استفاده کنید که به روز باشند و متناسب با زبان و شرایط حال حاضر تنظیم شده باشد.

شما نمی دانید که قرارداد چه می گوید!

شاید تعجب کرده باشید. قطعا هر کسی می تواند قرارداد را بخواند اما مشکل در زبانی است که استفاده شده است. اغلب قراردادها پر از اصطلاحات خاص حقوقی و مربوط به اجرای احکام است. در زبان حقوق حتی کوچکترین تغییر در کلمات می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

عکس از دست دو شخص که در حال کارکردن روی یک قرارداد هستند.

چرا از قرارداد طراح رابط کاربری (UI) آپلا استفاده کنیم؟

  • قرارداد طراح رابط کاربری (UI) آپلا توسط افراد متخصص حقوقی و باتجربه در زمینه کسب و کارهای نوپا تنظیم شده است.
  • قرارداد طراح رابط کاربری (UI) آپلا امکان سفارشی شدن به صورت شخصی را دارد.
  • قرارداد طراح رابط کاربری آپلا دارای پشتیبانی پس ازفروش رایگان به مدت یک هفته پس از خرید قرارداد است. در این یک هفته امکان هرگونه تغییر در قرارداد وجود دارد.
  • هزینه قراردادهای آپلا مناسب و به صرفه است.

این قرارداد مختص طراحان رابط کاربری هست که به صورت پروژه ای، اقدام به طراحی رابط کاربری میکنند. از ویژگی های این قرارداد، می‌شود به جزییات دقیق فنی مورد نیاز یک پروژه طراحی رابط کاربری و در نظر گرفتن تمامی دغدغه های حقوقی یک طراح اشاره کرد.

دانلود قرارداد طراح رابط کاربری (UI)

شما در هر زمان می توانید قرارداد طراح رابط کاربری (UI) و سایر قراردادهای مربوط به کسب و کار را که به صورت کاملا تخصصی تدوین شده اند از آپلا دریافت کرده و از پشتیبانی های بعدی نیز استفاده کنید. علاوه بر این شما می توانید پس از دریافت مشاوره ، قرارداد مورنظر خود را به صورت کاملا سفارشی و طبق خواسته های خود از آپلا دریافت کنید.

برای تنظیم قرارداد اختصاصی خودتون همین الان کلیک کنید